З 3 липня по 16 липня даруємо знижку 20% на книги до 85-річчя Павла Мовчана.

Про книги:
Цілюща сіль самопізнання (про Павла Мовчана та його творчість)

Біографія, творчість, науково-громадська діяльність Павла Мовчана були об’єктом аналізу на диво невеликої кількості досліджень, однак автори цих досліджень становлять добірне товариство, є класиками української літератури й гуманітаристики. Публікації збірника подають то всебічний, системний розгляд здобутків П. Мовчана – поета, літературного критика й мистецтвознавця, кінематографіста, громадського діяча, просвітянина, то глибокі оцінки окремих аспектів його багатогранної діяльності, то рецензії на вихід тих чи тих поетичних збірок, то принагідні ювілейні роздуми та спостереження... Та абсолютна більшість досліджень об’єднані високим фаховим рівнем аналізу, оригінальністю, аргументованістю й вагомістю висновків, що дало змогу відкрити для читачів неповторний і багатющий духовно-творчий світ Павла Мовчана, закорінений у споконвічне українське буття й надзвичайно актуальний для сучасників. Парадоксально, але цьому сприяють також критично налаштовані до поета і його творчості публікації, включені до збірника.
Книга буде цікавою як для фахових науковців-гуманітаріїв, студентів-філологів, культурологів, мистецтвознавців, так і для всіх небайдужих поціновувачів справжньої поезії, українського слова, української культури.

Детальніше про книгу 

 


Павло Мовчан. ВЕРТИКАЛЬ СЛОВА. Про час, у якому жив, і про людей літератури і мистецтва

До книги ввійшли мистецтвознавчі публікації 1970–2010-х років визначного українського поета і громадського діяча, класика української лірики, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Павла Мовчана. У цих публікаціях П. Мовчан формулює власну концепцію слова і мови, їх визначальної ролі у творенні етносу, нації, держави, національної ментальності й культури. Творче пізнання сутності слова і мови, на думку класика, робить письменника визначним, виразником прагнень народу і його естетичних багатств (автор «Слова…», Маґтимґули Пираґи, Т. Шевченко, М. Гоголь, І. Котляревський, Б. Пастернак, А. Ахматова, М. Семенко, М. Рильський та ін.). Статті й передмови П. Мовчана подають яскраві, неповторні творчі портрети українських і зарубіжних письменників Заходу і Сходу.
Окремий розділ становлять розповіді про українських художників, про Ю. Іллєнка – сучасників П. Мовчана, – в яких ідеться про сутність живопису і кінематографу, про образність живопису, яка передувала образності словесній, та образність кінематографу як синтез живописної та словесної, про неповторний шлях кожного митця у створенні власного світу через осягнення загальних основ мистецтва.
Книга рекомендується для митців, студентів, учителів і викладачів гуманітарних спеціальностей, усіх, хто цікавиться проблемами теорії та історії мистецтва, художньої літератури зокрема.


Детальніше про книгу 


Акція діє лише в онлайн-магазині видавництва "Ярославів Вал".

*Увага! Акція діє до 16 липн або закінчення тиражу книг. Доставка та оплата здійснюються за стандартними умовами видавництва.

Знижки не додаються, а акція не діє на комплекти книг.